رئیس انجمن آموزش مهندسی ایران:
موسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران به تصویب رسید

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن آموزش مهندسی ایران گفت: هشت ماه پیش با ساخت موسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران موافقت شد و به تصویب رسید.

خبرگزاری فارس: موسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران به تصویب رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پرویز جبه‌دار مارالانی در دومین کنفرانس آموزش مهندس با نگرش به آینده اظهار داشت: این موسسه که قرار بود در قالب سازمان آغاز به کار کند اما با این نحوه تشکل موافقت نشد.
وی بیان داشت: در این موسسه نماینده‌ای از رشته‌های مهندسان مادر همچون برق، مکانیک، عمران، شیمی، مواد، کامپیوتر، صنایع و معدن حضور دارند.
رئیس انجمن آموزش مهندسی ایران اعضای هیئت مدیره این موسسه را 14 نفر اعلام کرد و افزود: نماینده سازمان سنجش ایران و فرهنگستان علوم کشور در این موسسه حضور دارند.
وی ادامه داد: آموزش کنونی که بر جوامع علمی رایج است، آموزش گذشته است در صورتی که آموزش مورد نظر جامعه مهندسان باید بر محور آینده برقرار شود.
جبه‌دار اضافه کرد: فرهنگستان علوم ایران از 12 سال پیش فصلنامه آموزش مهندسی را منتشر کرد که در حال حاضر به جایگاه خوبی دست یافته است.
وی ادامه داد: دو سال گذشته، انجمن آموزشی مهندسی ایران  تشکیل شد که بر چگونگی آموزش در این رشته را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
رئیس انجمن آموزش مهندسی ایران اضافه کرد: به دنبال بررسی‌های که طی ده سال گذشته روی کاتالوگ‌های دانشگاه‌ها انجام شده  به طور قطع متوجه تغییرهای اساسی برنامه‌های آموزشی می‌شویم.
وی گفت: در این انجمن پیشنهاد راه‌اندازی یک دوره کارشناسی ارشد داده شد تا بتوان از این طریق برنامه‌های آموزشی موسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران را از طریق کارشناسان دنبال کرد.
انتهای پیام/‌ش30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900810001107