استاد فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با فارس:
آویشن ضد سرفه و ضد درد قوی است

خبرگزاری فارس: استاد فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: آویشن داروی گیاهی ضد سرفه، ضد درد، ضد حساسیت و خلط آور قوی است که هنگام بروز سرما‌خوردگی می‌توان از آن استفاده کرد.

خبرگزاری فارس: آویشن ضد سرفه و ضد درد قوی است

محمد صالحی سورمقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار داشت: بهترین روشی که می‌توان از بروز سرما خوردگی و آنفلوانزا پیش گیری کرد این است که بدن را مقاوم کنیم.

وی گفت: مصرف مرکبات سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند و از بروز سرما خوردگی‌ها پیشگیری می‌کند همچنین مرکبات سرشار از ویتامین C است که قدرت دفاعی بدن را افزایش می‌دهد.

استاد فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت: ویتامین C در مرکباتی مانند لیموترش ، گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای به وفور یافت می‌شود. در فصل زمستانی و پاییز می‌توان از سبزی و میوه بیشتری استفاده کرد به دلیل اینکه میوه‌ها و سبزی‌ها سرشار از مواد غذایی مفیدی هستند که بدن را ایمن می‌کند.

صالحی سورمقی ادامه داد: اگر افراد سرما خوردند و مشکلاتی مانند آبریزش بینی، سرفه، افزایش خلط و تب ایجاد شد، می‌توانند داروهای گیاهی مانند زنجبیل، گل بنفشه، گل ختمی و آویشن را استفاده کنند.

وی اضافه کرد: آویشن یک داروی ضد سرفه قوی است که 5 تا 6 دارو از این گیاه ساخته شده است همچنین آویشن یک داروی ضد درد، ضد تب، ضد حساسیت، خلط‌آور است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900810000717