مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ورود سامانه بارشی از شنبه در کشور/ شنبه تهران بارانی است

خبرگزاری فارس: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی از روز شنبه گفت: این سامانه بارشی از غرب وارد کشور می شود و در روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق سبب بارش باران می‌شود.

خبرگزاری فارس: ورود سامانه بارشی از شنبه در کشور/ شنبه تهران بارانی است

عبدالرضا امیدوارشهری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از ورود یک سامانه بارشی از روز شنبه خبر داد و اظهار داشت: این سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق سبب بارش باران و در مناطق سردسیر سبب بارش برف می‌شود.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود که بارش این سامانه روز یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و شمال خوزستان و روز دوشنبه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و دامنه‌های جنوبی البرز از شدت بیشتری برخوردار باشد.

امیدوار شهری افزود: از عصر سه‌شنبه تا روز جمعه بخش‌های جنوبی و غربی خلیج فارس و از عصر چهارشنبه تا روز شنبه دریای عمان در جنوب سیستان و بلوچستان مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: طی عصر پنج‌شنبه و روزهای جمعه، شنبه و اوایل هفته آینده دریای عمان در جنوب پاکستان طوفانی پیش‌بینی می‌شود از این رو توصیه می شود که شناورها از تردد غیر ضروری در این مناطق خودداری کنند.

انتهای‌پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900811000768