ابراز تاسف لاوروف از خودداری آمریکا از تامین مالی یونسکو

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه روسیه از تصمیم دولت آمریکا در مورد خودداری از تامین مالی یونسکو به دلیل پذیرفتن عضویت فلسطین در این سازمان ابراز تاسف کرد.

خبرگزاری فارس: ابراز تاسف لاوروف از خودداری آمریکا از تامین مالی یونسکو

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در پایان نشست گفت‌وگوی راهبردی روسیه و شورای همکاری‌های کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در ابوظبی اعلام کرد که مقامات مسکو از تصمیم دولت امریکا در مورد خودداری از ادامه تامین مالی سازمان یونسکو بعد از پذیرفتن فلسطین به عضویت این سازمان بسیار متاسف هستند.

لاوروف روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در ابوظبی گفت: جای تاسف بسیار دارد که دولت آمریکا تصمیم گرفته تا تامین مالی سازمان یونسکو را به این دلیل قطع کند.

آمریکا و اسرائیل از هم اکنون اعلام کردند که از پرداخت حق عضویت خود به این سازمان بین المللی خودداری می‌کنند و کانادا هم احتمالا در این اقدام به آنها خواهد پیوست. مبلغ حق عضویت آمریکا در سازمان یونسکو 60 میلیون دلار است. این کشورها از این مسئله خوششان نیامده که مقامات یونسکو درخواست فلسطین برای عضویت در این سازمان را پذیرفته‌اند.

لازم به ذکر است از 173 کشور عضو یونسکو  107 ، از جمله روسیه، از عضویت فلسطین در این سازمان حمایت کردند. 14 کشور، از جمله آمریکا، کانادا، آلمان و اسرائیل به این مسئله رای منفی دادند. حدود 40 کشور، از جمله انگلیس هم به این موضوع رای ممتنع دادند.

انتهای پیام/آ.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900811000245