براساس زندگی حاج عبدالله والی
«ستاره‌های دنباله‌دار» در بیمارستان جلوی دوربین می رود

خبرگزاری فارس: فیلم تلویزیونی «ستاره‌های دنباله‌دار» بر اساس زندگی حاج عبدالله والی به کارگردانی حسین قاسمی‌جامی در بیمارستان بازرگانان فردا جلوی دوربین می‌رود.

خبرگزاری فارس: «ستاره‌های دنباله‌دار» در بیمارستان جلوی دوربین می رود

احمد معمارپور مدیر تولید در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: تصویربرداری فیلم تلویزیونی «ستاره های دنباله‌دار» فردا همزمان با عید سعید قربان با ضبط صحنه‌های بیمارستان در تهران جلوی دوربین می‌رود. حدود 20 درصد صحنه‌های فیلم در تهران و در لوکیشن‌های مختلف از جمله بیمارستان، فرودگاه، خانه و شهرک دفاع مقدس تصویربرداری خواهد شد و مابقی صحنه‌ها در منطقه بشاگرد جلوی دوربین می‌رود.
در اولین روز تصویربرداری محمود مقامی، شهزاد صفوی و مرتضی کاظمی در بیمارستان بازرگانان جلوی دوربین خواهند رفت.
این فیلم براساس زندگی مرحوم «حاج عبدالله والی» توسط قاسمی جامی نوشته شده است و روایت زندگی مرحوم والی از زبان نوجوانی به نام جمعه است. جمعه که مادرش در آستانه مرگ قرار دارد در منطقه بشاگرد زندگی می‌کند. جمعه از والی کمک می‌خواهد و والی که خودرا وقف مردم بشاگرد کرده است با امید بخشیدن به جمعه باعث می‌شود تحول بزرگی در او به وجود بیاید. مرحوم والی در سال 61 با منطقه محروم بشاگرد آشنا شده و در حالی که حضور خود را درجبهه‌ها لازم می‌بیند اما تلاش در فقرزدایی از بشاگرد را واجب تر دیده و خودرا تا لحظه‌ مرگ وقف آنجا می‌کند. در واقع او کاشف بشاگرد است.
در این فیلم محمود مقامی، کیانوش گرامی، سارا احمدیان، مرتضی کاظمی، احمد معمارپور، غلامرضا اصانلو، شهزاد صفوی، مهنوش شیخی، علیرضا طالبی، مجید حسن‌زاده و تعدادی از بازیگران محلی به ایفای نقش می‌پردازند.
تعدادی از عواملی که در این فیلم همکاری دارند، عبارتند از:
نویسنده و کارگردان: حسین قاسمی جامی/ تصویربردار: محمد حسین کریمی/ صدابردار: مهدی اکبریان/ دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: حمید شوریده/ طراح صحنه ولباس: علیرضا حیدری/ طراح گریم: محمود اسمانی/ جلوه‌های ویژه: ایمان کرمیان/ دستیار دوم کارگردان: محسن کریمان/ مدیرتدارکات: سید احمد رضایی/ عکاس: سپیده برنجی/ مدیرتولید: احمد معمارپور/ تهیه‌کنندگان: جواد قلی‌زاده، سعید مترصد
«ستاره‌های دنباله‌دار» به سفارش مرکز بسیج سازمان صدا و سیما تهیه و تولید می‌شود.
حاج‌عبدالله والی، مسئول کمیته امداد امام خمینی و نماینده امام خمینی (ره) در منطقه محروم بشاگرد بود که به اردیبهشت سال 84 درگذشت.
انتهای پیام/